top of page

Naše tipy a rady

Novinky v systému 1CLICK 4.0.0

Když jsme se 15. 11. 2019 rozhodli upgradovat naše řešení, nevěděli jsme co nás čeká. Rozhodně nás v té době nenapadla následující fakta.


Při vývoji této verze jsme změnili 8.418 souborů,

přidali 671.947 řádků kódu

a 215.796 řádků odebrali.


Je to 20.442 stran A4 a když je vytiskneme a položíme na sebe, budou sahat do čtvrtého patra.


Odpracovali jsme přes 10.000 hodin.


Jsme rádi, že je to za námi, tak teď už to co je nového.


Nový vzhledTak toho si všimne asi každý. Věříme, že se Vám bude líbit.

Každý modul má svou barvu, abychom se mohli rychle orientovat.


Je to návykové a pomáhá to třeba v případech, kdy z jednoho modulu potřebujete návaznost do jiného. Třeba přiřadit úkol ke kontaktu. Na první dobrou na vás svítí barva nachová, která je barvou kontaktů. Nebo chcete naplánovat úkol do kalendáře. Žlutá barva modulu Kalendář vás navede.


Systémová oznámení


Ty slouží jako informativní a varovný nástroj systému s uživatelem. Dělíme je do 4 kategorií.


Informativní oznámení, oznámení o dokončení, varovné hlášení a systémová chyba. Více se dozvíte zde.


ŠtítkySlouží k intuitivnímu grafickému znázornění různých objektů v systému. Mohou takto být znázorněni uživatelé, úkoly, emaily a různé systémové štítky. Výběr a jak vypadají najdete zde.


Profilové obrázky uživatelůTyto avatary najdete všude, kde je možný příspěvěk uživatele. Zjednodušují nám vizuálně informaci o tom, s kým komunikujeme. Také jsme je přidali do uživatelských štítků.


Panel příspěvky
Dříve diskuze. Zcela jsme ji přepracovali. Avataři ji zpřehledňují. Přidali jsme také # pomocí kterých můžete odkazovat na jednotlivé příspěvky. Dále jsme přidali navigační šipky, které vás rychle vrátí do původního místa diskuze nebo úplně na horu.


Oblíbené záložkyNávrat k základům, ale samozřejmě po našem. Cokoli, k čemu chcete mít rychlý přístup si můžete odložit do hlavní navigační lišty. To je ten vrchní modrý pruh. Všude tam, kde je symbol hvězdičky, je možné si takto odložit do oblíbených záložek. Více zde.WIKI

Další velká věc. Úplně nová wiki nebo nápověda chcete li. Dostanete se na ní kliknutím na ikonu otazníku (To je ta nejnižší vlevo) nebo ji najdete na adrese: https://wiki.1c2c.cz/cs/home . Prosím, pokud něco nevíte, zkuste nejdříve použít naši wiki, než nám zavoláte. Samozřejmě Vás rádi vždy slyšíme. Tento postup může být rychlejší.


Modul Úkoly

Barva modulu je zelená.


Důležité je říci, že principy zůstali zachovány.


Výrazná změna je podbarvování úkolů. Už se nepodbarvují celé řádky, jen ikony úkolu. Pokud je ikona inverzně, je to archivní úkol.

Přidali jsme novou složku Odložené úkoly, ve které jsou všechny úkoly s odloženým startem.

U složek úkolů se nově zobrazuje počet aktuálních změn.

Složka opakované úkoly se přejmenovala na Plánovač úkolů.


Modul E-maily


Barva modulu je červená.


Hlavní změny jsou možnost filtrovat podle příznaků jako jsou Přiloženo k, S přílohou, Odpovězeno a hlavně jsme konečně přidali Přeposláno. Značky. Teď si můžete přidávat k e-mailům značky a díky tomu rychleji filtrovat. Kdo mě zná, tak ví, že nejsem velký příznivec „čachrování“ s maily v inboxu. Jeden by měl být efektivní, ale třeba pro organizaci archivu je to skvělá věc.


Modul Kalendář


Barva modulu je žlutá.


K možným zobrazení jako je den, týden, 14 dní a měsíc přibyla možnost harmonogramu.

Vlevo dole je miniaturizovaný kalendář, díky kterému se můžete rychle pohybovat v kalendáři. Místo události je prolinkováno na Google Maps. Procesní události se automaticky přepisují při změně v procesu.


Modul Projekty


Barva modulu je oranžová


Tak zde byla ta žába na prameni, se kterou jsme měli nejvíce práce. Hlavní změny jsou:

Interaktivní Ganttův diagram zobrazující se přímo u stromu projektu. Finance projektu a sazby uživatelů. Takže si teď můžete vést nákladovost projektu. Rozdělení panelu příspěvku na Projektové příspěvky a Související příspěvky. Projektové příspěvky jsou ty akce, které souvisí s projektem. Vše od založení projektu, přes finance po změnu časového fondu. Související příspěvky sdružují pouze úkoly projektu.


Modul Procesy


Barva modulu kovově je šedá.


Na procesech přibyly nové ikony, které indikují stav procesu, jako je běžící proces, odložený nebo archivní proces. Výrazně jsme změnili a zpřehlednili příspěvky, kde jsou jednoznačně oddělené jednotlivé akce na procesu. I zde najdete avatary uživatelů. Nově se podbarvují termíny tak jako u úkolů.


Modul Organizační struktura


Barva modulu je fialová.


Nový svěží design. Přidali jsme uživatelské štítky. Přepracovali metodické dokumenty.
Modul Dokumenty


Barva modulu je modrá.


Tento modul dostal nově oprávnění číst a editovat dokumenty z modulů, čímž jsme dosáhli většího propojení se zbytkem 1CLICKu a díky prolinkování je teď práce s dokumenty rychlejší. Přidali jsme možnost odeslat dokument přímo z DMS nebo založit úkol. Detail každého dokumentu vám nově poskytne informace o dokumentu a kdo a jak s ním nakládal.


Modul Kontakty


Barva modulu je nachová.


Další z modulů, kde nezůstala nit suchá, ale principy samozřejmě zůstaly zachovány. Asi nejhezčí modul 1CLICK.


Celé kontakty se díky barevnosti rozzářily. Pokud se podíváme na detail, tak každý záznam má svou barvu. Aktivity jsou úplně nové a přehlednější a to i díky tomu, že jednotlivé aktivity dodržují barvy modulů. Takže např. všechny probíhající a spící úkoly jsou samozřejmě zelené atd. Deník je nový, svěží, barevný a v moderním designu. A zase je přehlednější. Nově je možné přidat pobočky kontaktu. Můžete evidovat čas u kontaktu. Přidali jsme loga kontaktů díky integraci s internetovou databází logobox.cz. Pokud tam ještě nemáte své logo, tak tam utíkejte a dejte ho tam, ať máme mi ostatní hezký záznam u vašeho kontaktu :)Mobilní aplikace


Přepracovali jsme nejen design, aby odpovídal verzi 4. Pokud nebudete upgradovat, zůstává v App store a Google play původní aplikace s názvem 1CLICK 3. Aby Vám aplikace fungovala správně, stáhněte si po aktualizaci novou aplikaci.
A mnoho dalších změn a oprav. Pokud Vás zajímají podrobnosti, tak úplný výčet najdete na wiki zde: https://wiki.1c2c.cz/cs/obecne/historie-zmen


Budeme rádi za Vaší zpětnou vazbu.


Mějte CLICKu!
379 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page