Naše tipy a rady

Novinky v systému 1CLICK 4.0.0

Když jsme se 15. 11. 2019 rozhodli upgradovat naše řešení, nevěděli jsme co nás čeká. Rozhodně nás v té době nenapadla následující fakta.


Při vývoji této verze jsme změnili 8.418 souborů,

přidali 671.947 řádků kódu

a 215.796 řádků odebrali.


Je to 20.442 stran A4 a když je vytiskneme a položíme na sebe, budou sahat do čtvrtého patra.


Odpracovali jsme přes 10.000 hodin.


Jsme rádi, že je to za námi, tak teď už to co je nového.


Nový vzhledTak toho si všimne asi každý. Věříme, že se Vám bude líbit.

Každý modul má svou barvu, abychom se mohli rychle orientovat.


Je to návykové a pomáhá to třeba v případech, kdy z jednoho modulu potřebujete návaznost do jiného. Třeba přiřadit úkol ke kontaktu. Na první dobrou na vás svítí barva nachová, která je barvou kontaktů. Nebo chcete naplánovat úkol do kalendáře. Žlutá barva modulu Kalendář vás navede.


Systémová oznámení


Ty slouží jako informativní a varovný nástroj systému s uživatelem. Dělíme je do 4 kategorií.


Informativní oznámení, oznámení o dokončení, varovné hlášení a systémová chyba. Více se dozvíte zde.


ŠtítkySlouží k intuitivnímu grafickému znázornění různých objektů v systému. Mohou takto být znázorněni uživatelé, úkoly, emaily a různé systémové štítky. Výběr a jak vypadají najdete zde.


Profilové obrázky uživatelůTyto avatary najdete všude, kde je možný příspěvěk uživatele. Zjednodušují nám vizuálně informaci o tom, s kým komunikujeme. Také jsme je přidali do uživatelských štítků.


Panel příspěvky
Dříve diskuze. Zcela jsme ji přepracovali. Avataři ji zpřehledňují. Přidali jsme také # pomocí kterých můžete odkazovat na jednotlivé příspěvky. Dále jsme přidali navigační šipky, které vás rychle vrátí do původního místa diskuze nebo úplně na horu.


Oblíbené záložkyNávrat k základům, ale samozřejmě po našem. Cokoli, k čemu chcete mít rychlý přístup si můžete odložit do hlavní navigační lišty. To je ten vrchní modrý pruh. Všude tam, kde je symbol hvězdičky, je možné si takto odložit do oblíbených záložek. Více zde.WIKI

Další velká věc. Úplně nová wiki nebo nápověda chcete li. Dostanete se na ní kliknutím na ikonu otazníku (To je ta nejnižší vlevo) nebo ji najdete na adrese: https://wiki.1c2c.cz/cs/home . Prosím, pokud něco nevíte, zkuste nejdříve použít naši wiki, než nám zavoláte. Samozřejmě Vás rádi vždy slyšíme. Tento postup může být rychlejší.


Modul Úkoly

Barva modulu je zelená.


Důležité je říci, že principy zůstali zachovány.


Výrazná změna je podbarvování úkolů. Už se nepodbarvují celé řádky, jen ikony úkolu. Pokud je ikona inverzně, je to archivní úkol.

Přidali jsme novou složku Odložené úkoly, ve které jsou všechny úkoly s odloženým startem.

U složek úkolů se nově zobrazuje počet aktuálních změn.

Složka opakované úkoly se přejmenovala na Plánovač úkolů.


Modul E-maily